اسلاید شو

سامان سلیمانی ، کارشناس ارشد مدیریت اجرایی - توصیه‌های كلیدی برای سرمایه‌گذاران جوان

توصیه‌های كلیدی برای سرمایه‌گذاران جوان

جمعه 18 فروردین 1396 10:47 ق.ظنویسنده : سامان سلیمانی

 

توصیه‌های كلیدی برای سرمایه‌گذاران جوان
سرمایه گذاران میانسال به واسطه تجربه و آگاهی بیشتر درباره مسائل مالی و اقتصادی، از قدرت خطر پذیری(ریسک) بیشتری در این حوزه برخوردار هستند. هنگامی كه درباره قدرت تشخیص و انتخاب آگاهانه پیرامون مسائل مالی صحبت به میان می آید، ضرب المثل هائی مانند «موهایش را در آسیاب سفید نكرده است» مصداق عینی می یابند. معمولا گفته می شود كه سن چیزی به جز یك مقدار عددی نیست، اما حقیقت چیزی سوای باور عموم در این مورد است.
به گزارش پول‌نیوز، مسأله سن و تجربه كاری زمانی اهمیت خود را نشان می دهد كه می بینیم فردی در زمان ركود اقتصادی، تصمیمات و سرمایه گذاری های سودآوری را انجام می دهد. افزایش سن بطور معمول نشانه بلوغ فكری و بیشتر شدن قدرت ریسك پذیری سرمایه گذاران است. كسب تجربه و قدرت تحلیل شرایط مختلف از عوامل موثر بر توانایی سرمایه گذاران هنگام اتخاذ تصمیمات و انجام فعالیت های اقتصادی است.
بیایید برای روشن تر شدن موضوع چند نمونه را مورد بررسی قرار دهیم. در گزارشی تحقیقی با عنوان " دوران استدلال: تصمیم گیری های مالی در زندگی " بیان می شود كه میانگین سنی برای اتخاذ تصمیم های مالی و اقتصادی درست 53 سالگی است.
به عنوان مثال تخمین نادرست قیمت واقعی یك ملك و یا نرخ بالای بهره از جمله این موارد هستند. در بررسی انجام شده مشخص شد كه میزان تصمیم گیری های اشتباه اقتصادی و مالی افراد میانسال بسیار كمتر از افراد جوان و پیر است. بر همین اساس، توانایی اخذ تصمیمات درست تا 40 سالگی افزایش یافته و در 50 سالگی به نقطه اوج خود می رسد و وضعیت باثباتی پیدا می كند. اما در بازه زمانی 70 تا 80 سالگی این وضعیت حالت نزولی به خود گرفته و توانایی افراد در این زمینه به شدت كاهش می یابد.
پس عامل اصلی در موفقیت سرمایه گذاران میانسال و خطرپذیری بیشتر آنها در مسائل اقتصادی و تجاری به میزان تجربه و آگاهی كسب شده این افراد در طول زندگی بستگی دارد. درك و ارزیابی بهتر سرمایه گذاران میانسال از وضعیت بازار سرمایه درك مقوله "خطر پذیری" كار آسانی نیست. مدیریت و پشت سر گذاشتن موفق خطرات احتمالی از ویژگی های ساختاری هر اقتصاد پویائی است.
در حقیقت سرمایه گذارانی كه خطرات و مشكلات پیش رو در فعالیت های اقتصادی را بهتر مدیریت می كنند از ارزش سرمایه و پول خود آگاه هستند. بعنوان مثال با تجربه ای اندك كه به واسطه حضوری كوتاه مدت از بازار بورس به دست آورده ایم، نمی توانیم برداشت و ارزیابی درستی از مشكلات و خطرات سرمایه گذاری در این حوزه و نحوه مدیریت آنها داشته باشیم.
سرمایه گذاران جوان معمولا بدون در نظر گرفتن عواقب كار خود و این امر كه مدیریت و تحلیل مسئله خطرپذیری چقدر می تواند دشوار باشد، اقدام به سرمایه گذاری می نمایند. اما سرمایه گذاران میانسال كه ابعاد مختلف خطرات پیش رو را در طول زندگی خود تجربه كرده اند بسیار دقیق و حساب شده به مدیریت فعالیت های خود پرداخته و سرمایه گذاری های موفق و سودآوری را انجام می دهند.
توصیه های كلیدی برای سرمایه گذاران جوان
مشخص كردن حوزه و مسیر حركت در سرمایه گذاری
بررسی نوسانات قیمت و حوزه های جایگزین در بازار سرمایه
بررسی و اطلاع دقیق از نواسانات بازار بورس
مشخص و طبقه بندی كردن انواع الگوهای خطر پذیری در سرمایه گذاری
در نظر داشتن برخی اقدامات بازدارنده به منظور كاهش تاثیرات منفی خطر پذیری
محافظت از اصل سرمایه در برابر خطرات و مشكلات احتمالی
تقویت و آرامش ذهن در جهت نظم دهی هرچه بهتر به فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری
حفظ پول و سرمایه
توصیه آخر از طرف وارن بافت، یكی از باسابقه ترین و باهوش ترین سرمایه گذاران معاصر مطرح شده است. بافت مالک چندین شرکت تجاری بزرگ از جمله"برك شایر هاتاوی" است. بافت بر مدیریت خطرپذیری تاكید بسیار دارد. در نامه وی به سهام داران شركت آمده است: تا زمانی كه شرایط و اقدامات لازم برای مدیریت بحران و خطرات احتمالی در نظر گرفته شوند، قابلیت برنامه ریزی برای انجام سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی موفق وجود خواهد داشت.


برچسب ها: #توصیه کلیدی جهت سرمایه گذاری ،
آخرین ویرایش: جمعه 18 فروردین 1396 10:48 ق.ظ

همه چیز در مورد مشهد , mashhad , takhfif , mashhad tourism , takhfifمشهدتخفیف , مشهد , تخفیف , mashhad , takhfif , mashhad tourism , takhfifمشهدتخفیف , مشهد , تخفیف , mashhad , takhfif , mashhad tourism , takhfifمشهد تخفیف , mashhad takhfif , mashhad tourism , takhfif
 

 

اسلاید شو

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic